Botë

Dy të lënduar në sulmin e dyshuar terrorist në Lugano

Dy të lënduar në sulmin e dyshuar terrorist në Lugano
Foto: Keystone/Blick
 

Një grua zvicerane ka mbërthyer një grua tjetër për fyti dhe ka lënduar edhe një tjetër me thikë brenda një qendre tregtare në qytetin jugor zviceran, Lugano, në ngjarjen që prokurorët federalë e cilësuan si sulm të dyshuar terrorist, njofton agjencia Reuters. 

Policia kantonale në Ticino ka bërë të ditur se sulmi ka marrë fund dhe se e dyshuara, një 28-vjeçare që jeton në zonën përreth, është në paraburgim.