Botë

Franca në fundjavë nis me zbutjen e masave kundër koronavirusit

Franca në fundjavë nis me zbutjen e masave kundër koronavirusit
 

Këtë fundjavë Franca do të fillojë me zbutjen e masave të ashpra për parandalimin e përhapjes së koronaviusit, duke ua mundësuar dyqaneve dhe kinemave të hapën sërish, ka thënë presidenti Emmanuel Macron.

Ai shtoi se Franca ka kaluar krizën e valës së dytë të infektimeve, raporton Reuters.