Botë

Kroacia mbyll kafenetë e ndalon dasmat pas rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19

Kroacia mbyll kafenetë e ndalon dasmat pas rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19
Foto: Ilustrim
 

Kroacia do të mbyllë kafenetë, restorantet dhe do ta ndalojë dasmat deri në Krishtindje pas rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19.

Kroacia të enjten për të dytën ditë radhazi ka shënuar rekord me raste pozitive, me 4,009 raste të reja dhe 51 vdekje.