Botë

Për herë të parë përzgjidhen 7 gra në Shtëpinë e Bardhë për komunikimet me median

 

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden dhe zëvendëspresidentja e zgjedhur Kamela Harris, për herë të parë në historinë e vendit kanë përzgjedhur shtatë gra për stafin e Shtëpisë së Bardhë që do të jenë të ngarkuara për komunikimet me median.

Aksidenti i rëndë në Lezhë/ Biznesmeni i njohur humbi jetën para hotelit të tij, policia pranga dy të rinjve. Zbardhet arsyeja dhe lëvizja e rrezikshme e autorëve