Botë

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.2 godet Argjentinën

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.2 godet Argjentinën
 

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 është regjistruar në Agjentinë, në kufirin verior me Kilin.

Sipas të dhënave të institutit kombëtar të gjeofizikës dhe vullkanologjisë italiane dhe asaj amerikane, tërmeti e ka pasur epiqendrën në thellësinë 153 km dhe rreth 80 km nga San Antonio de Los Cobres.