Botë

Infermierja spanjolle del pozitive me COVID-19, një ditë pasi mori vaksinë

Infermierja spanjolle del pozitive me COVID-19, një ditë pasi mori vaksinë
 

Një infermiere spanjolle ka rezultuar pozitive në COVID-19, një ditë pasi kishte marrë vaksinën anti-COVID dhe kjo situatë ka shkaktuar huti të madhe.

Sipas gazetës El Pais, infermierja ishte pjesë e grupit që vaksinoi të moshuarit në një qendër azili në Lleidas, në Katalonjë.