Botë

964 të vdekur dhe 32.552 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Gjermani

 

32.552 raste të konfirmuara me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Gjermani, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 1.719.737 të të infektuarve.

Sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch janë regjistruar edhe 964 të infektuar duke rritur numrin e të vdekurve që nga fillimi i pandemisë në 33.071, shkruan Reuters.