Botë

SHBA-ja kryen ekzekutimin e 13-të dhe të fundit nën administratën e Trumpit

SHBA-ja kryen ekzekutimin e 13-të dhe të fundit nën administratën e Trumpit
Foto: Ilustrim
 

SHBA-ja të shtunën ka kryer ekzekutimin e 13-të dhe të fundit nën administratën e Donald Trumpit, vetëm disa ditë para se presidenti i zgjedhur Joe Biden të marrë detyrën, derisa ka premtuar se do tentojë t’i japë fund dënimit me vdekje.

48-vjeçari Dustin Higgs është shpallur i vdekur në orën 01:23 të mëngjesit të sotëm, ka thënë përmes një deklarate Byroja federale e Burgjeve.