Botë

Navalny të dielën kthehet në Rusi, vazhdon betejën ndaj Putinit

Navalny të dielën kthehet në Rusi, vazhdon betejën ndaj Putinit
 

Kritiku i Kremlinit, Alexei Navalny, të dielën do të kthehet në Rusi për herë të parë që prej helmimit me agjentin nervor Novichok.

Ai do të kthehet nga Gjermania ani pse e pret burgu në Moskë. Vendimi i opozitarit rus sinjalizon qëllimin e tij që të vazhdojë betejën politike ndaj presidentit Vladimir Putin dhe krijon dilemë për autoritetet ruse se si të përballet me një prej kritikëve më të mëdhenj të presidentit të Rusisë.