Botë

Një tërmet prej 6.4 shkallësh godet Argjentinën

Një tërmet prej 6.4 shkallësh godet Argjentinën
 

Argjentina është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.4 në provincën e Sam Juanit të hënën në mbrëmje.

Pasuan një seri tronditjesh në të gjithë vendin. Një goditje tjetër me magnitudë 5.0 goditi 27 kilometra (rreth 16.8 milje) në jug-jugperëndim të Nueve de Julio, rreth 1.000 km (620 milje) në lindje të tërmetit të parë dhe gati 20 minuta më vonë.