Botë

Pesë të vdekur e shumë të lënduar në një aksident masiv në Teksas si pasojë e ngricave

Foto: AP
 

Të paktën pesë persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të lënduar nga një aksident masiv që ka ndodhur sot në Teksas e ku u përfshinë 75 deri në 100 automjete.

Shumë vetura dhe kamionë kanë goditur njëri-tjetrin, për shkak të stuhisë së borës dhe ngrirjes që ka pushtuar këtë pjesë së fundmi.