Botë

Britania e Madhe raporton 738 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Britania e Madhe raporton 738 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit
 

Britania e Madhe ka raportuar 12.718 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit dhe 738 të vdekur.

Ndërkaq është bërë e ditur se 16 milionë njerëz e kanë marrë dozën e parë të vaksinës.