Botë

Vazhdojnë protestat në Birmani, disa të lënduar nga ndërhyrja e policisë

Vazhdojnë protestat në Birmani, disa të lënduar nga ndërhyrja e policisë
Foto: AP
 

Forcat e sigurisë në Birmani kanë shpërthyer të premten ndaj protestuesve kundër grusht-shtetit, në qytetin e dytë më të madh të këtij shteti.

Gjatë përleshjes mes tyre dhe protestuesve janë lënduar të paktën tre persona, dy prej të cilëve janë qëlluar në gjoks me plumba gome, ndërkaq një tjetër mori një plagë në këmbë, raporton AP.