Botë

Vdes edhe një grua në protestat në Birmani

Vdes edhe një grua në protestat në Birmani
Foto: The Guardian
 

Një grua ka mbetur e vdekur ndërkaq dhjetëra persona janë arrestuar gjatë ndërhyrjes së Policisë në Birmani për të shpërndarë protestuesit në Birmani të shtunën, protesta këto që kanë nisur para tri jave.

Dhuna kishte shpërthyer në këtë shtet pas grusht-shtetit të ushtrisë më 1 shkurt dhe arrestimin e lideres së zgjedhur Aung San Suu Kyi, raportojnë mediat e huaja.