Botë

Mbi 61.000 të infektuar me COVID-19 në Brazil

Mbi 61.000 të infektuar me COVID-19 në Brazil
 

Brazili ka regjistruar 61.602 raste të reja me koronavirus dhe 1.386 vdekje në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të lëshuara nga Ministria e Shëndetësisë në vend, raporton Guardian.

Vendi amerikano-jugor ka pësuar valën e dytë të virusit që nga nëntori dhe normat e infeksionit nuk kanë filluar të bien.