Botë

192 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali

192 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali
 

Italia ka raportuar të dielën 192 të vdekur nga koronavirusi, derisa numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19 ka shkuar në 17.455, ka thënë Ministria e Shëndetësisë.

Të shtunën në Itali janë raportuar 280 të vdekur nga koronavirusi dhe 18.916 raste të të infektuarve.