Botë

Tjetër tërmet në Kroaci

Tjetër tërmet në Kroaci
 

Kroacia po vazhdon të përballet me lëkundje të tokës. Në orët e para të së mërkurës, një tërmet i shkallës 4.2 ballë sipas Rihterit, ka goditur qytetin Glina, kanë bërë të ditur mediat kroate.

Tërmeti është regjistruar në orën 5.37 minuta dhe është i radhës që ka shqetësuar kroatët në javët dhe muajt e fundit.