Botë

Koreja e Jugut po heton vdekjen e dy personave pasi morën vaksinat e AstraZenacas

Koreja e Jugut po heton vdekjen e dy personave pasi morën vaksinat e AstraZenacas
 

Autoritetet e Koresë së Jugut kanë thënë të mërkurën se janë duke e hetuar vdekjen e dy personave, të cilët pak ditë më herët ishin vaksinuar me vaksinën e AstraZenecas për Covid-19.

Një pacient në shtëpi pleqsh, 63-vjeçar me sëmundje cerebrovaskulare, kishte simptoma duke përfshirë edhe ethe të shumta, pasi iu dha vaksina katër ditë më parë, tha në një konferencë Drejtori i Agjencisë së Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve të Koresë (KDCA) Jeong Eun-kyeong.