Botë

Një i vdekur në protestat në Senegal kundër arrestimit të liderit opozitar, Ousmane Sonko

Foto: AFP
 

Të paktën një person ka mbetur i vdekur nga protestat që kanë goditur Senegalin për të tretën ditë radhazi, si pasojë e arrestimin të liderit opozitar Ousmane Sonko.

Sonko është paraqitur të premten në gjykatë, i akuzuar për prishje të rendit publik dhe përdhunim.