Botë

Miliarderi francez vdes pas rrëzimit të helikopterit

Miliarderi francez vdes pas rrëzimit të helikopterit
 

Miliarderi francez, Olivier Dassault u vra të dielën në një përplasje helikopteri, tha një burim policie.

Dassault ishte djali i madh i industrialistit të ndjerë miliarder francez Serge Dassault, emrin e të cilit e mban kompania që ndërton aeroplanët e luftës, Rafaele, Dassault Aviation, dhe i njëjti zotëron gazetën Le Figaro.