Botë

Bideni përballë furisë ruse për cilësimin e Putinit si “vrasës”

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka thënë të enjten homologut të tij amerikan, Joe Biden, se “nevojitet një gjë për ta njohur dikë”, teksa zyrtarët e Kremlinit janë zotuar për hakmarrje po qe se presidenti i SHBA-së nuk kërkon falje që e quajti “vrasës” të parin e Rusisë.

 

Zyrtarët në Moskë kanë nisur të enjten ofensivën ndaj presidentit amerikan, pasi Bideni ka thënë se i pari i Rusisë do ta “paguajë çmimin” për ndërhyrjen në zgjedhjet presidenciale të 2020-s

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka thënë të enjten homologut të tij amerikan, Joe Biden, se “nevojitet një gjë për ta njohur dikë”, teksa zyrtarët e Kremlinit janë zotuar për hakmarrje po qe se presidenti i SHBA-së nuk kërkon falje që e quajti “vrasës” të parin e Rusisë.

Në përshkallëzimin më të fundit të përplasjes diplomatike, zyrtarët rusë e përshkruan Bidenin si “të çmendur dhe histerik”, pasi që ai u pajtua një ditë më parë me një prezantues televiziv se Putini ka orkestruar vrasje dhe ka thënë se presidenti rus së shpejti “do ta paguajë çmimin” për ndërhyrjen në zgjedhjet amerikane.