Botë

India për 24 orë regjistron 131 mijë të infektuar me koronavirus

India për 24 orë regjistron 131 mijë të infektuar me koronavirus
 

India ka raportuar të premten shifër enorme të të infektuarve me koronavirus, në kohën kur vendi po përballet me dështim në procesin e vaksinimit.

Gjatë 24 orëve të fundit, shteti me popullsinë e dytë më të madhe në botë ka konfirmuar mbi 131 mijë të infektuar të rinj dhe 780 të vdekur – shifër kjo më e lartë që prej tetorit të vitit 2020.