Botë

Moska i kundërpërgjigjet Pragës me dëbimin e 20 diplomatëve

 

Kremlini është zotuar të hënën se Rusia do të vazhdojë t’u kundërvihet çfarëdo sanksionesh.

Reagimi ka ardhur pasi Shtetet e Bashkuara sanksionuan borxhin sovran rus dhe i futën në listën e zezë disa kompani, duke nxitur Moskën që të hakmerrej. Zëdhënësi i Kremlinit ka thënë se parimi i reciprocitetit do të zbatohet përherë.