Botë

SHBA-ja ka administruar me 300 milionë doza të vaksinës anti-COVID brenda 150 ditëve

Foto: AP
 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, do të bëjë të ditur të premten, administrimin e 300 milionë dozave të vaksinës anti-COVID, brenda 150 ditëve të administratës së tij, ka bërë të ditur Shtëpia e Bardhë.

Derisa do të flasë për arritjet e tij duke ulur numrin e rasteve të reja dhe vdekjeve këto kohë si pasojë e koronavirusit, presidenti Biden po ashtu pritet të deklarojë se “ka ende shumë punë për tu bërë”.