Botë

Serbia s'i bashkohet BE-së për sanksione ndaj Rusisë: E kemi garanci për Kosovën

 

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, është i bindur se vendi i tij kurrë nuk do t’i bashkohet Perëndimit për t’i vënë sanksione Rusisë.

Daçiq e ka quajtur Rusinë vend mik dhe garanci siç ka thënë ai për “mbrojtjen e integritetit territorial dhe sovranitetit në Kosovë”.