Botë

Macron: Varianti Delta shqetësues, duhet të tregohemi vigjilent

FOTO: AP
 

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shprehu shqetësimin ndaj variantit Delta, duke i bërë thirrje vendeve të tregohen vigjilentë.

Ai ka thënë se mutacioni Delta duket se po prek më shumë individët e pavaksinuar ose ata që kanë marrë vetëm dozën e parë të vaksinës dhe për këtë arsye duhen të përshpejtohen fushatat e vaksinimit.