Botë

Rritet numri i të vdekurve nga COVID-19 në Rusi

koronavirusi
Foto: AP
 

Rusia ka regjistruar numrin më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi brenda 24 orëve të fundit, që nga fillimi i pandemisë, gjatë valës të nxitur nga varianti Delta.

Mediat e huaja shkruajnë se gjatë kësaj periudhe u regjistruan 652 të vdekur dhe 20.616 raste të reja pozitive, duke kaluar “rekordin” e mëhershëm, në dhjetor të vitit të kaluar ku ishin regjistruar 635.