Botë

Kompania e Trumpit pritet të akuzohet për krime me taksat

Foto: AP
 

Kompania e ish-presidentit amerikan, Donald Trump, dhe shefi i saj i financave, pritet të akuzohen për krime të pretenduara në lidhje me taksat, raportojnë mediat amerikane.

Zyra e Prokurorisë së Manhatanit në SHBA pritet t’i paraqes akuzat kundër Organizatës Trump dhe Allen Weisselbert, të enjtën. Ende nuk dihet nëse ish-presidenti Trump do të jetë i përfshirë edhe personalisht në këto akuza.