Botë

Treni në Austri del nga hekurudha, përfundon në lumë

Foto: AP/Ilustrim
 

Rreth 17 persona janë lënduar lehtë pasi një tren në Austri ka dalë nga hekurudha dhe është përplasur në lumë. Siç njoftojnë autoritetet e huaja, aksidenti ndodhi për shkak të stuhisë që ka ndodhur të enjten.

Në bord të trenit ishin kryesisht fëmijë dhe adoleshentë. Aksidenti ndodhi konkretisht në Kendlbruck.