Botë

Të paktën 110 të vdekur nga rrëshqitja e dheut dhe reshjet e dendura në Indi

 

Të paktën 110 njerëz janë vrarë në rrëshqitje dheu dhe përmbytje të shkaktuara nga shirat e dendur në shtetin perëndimor indian të Maharashtra.

Shirat pushtuan qindra fshatra, duke zhdukur shtëpitë dhe duke i lënë banorët të bllokuar.