Botë

Katër të plagosur nga një gjuajtje me armë zjarri në Berlin

Foto: AP
 

Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një gjuajtje me armë që ka ndodhur në një parking veturash në lagjen Wedding të Berlinit.

Siç kanë njoftuar mediat gjermane, policia dhe zjarrfikësit janë në vend të ngjarjes ndërkohë që rrethanat e të shtënave nuk dihen ende.