Botë

Djali që e shpëtoi motrën nga sulmi i qenit është krenar me shenjat e tij

Foto: Instagram
 

Një djalë 7-vjeçar që ishte vlerësuar hero vitin e kaluar pasi rrezikoi jetën duke e mbrojtur motrën e vogël nga një sulm brutal i qenit, thotë se është krenar me shenjat në fytyrë dhe nuk e sheh veten të veçantë. Kështu ka treguar babai i djalit për revistën “People”.

Bridger Walkerit nga Cheyenne në SHBA, iu deshën 90 qepje për plagët e marra në fytyrë, pasi doli para motrës së tij të vogël për ta shpëtuar atë nga një qen i racës pastor gjerman.