Botë

“Le Monde” shkruan për lidhjet e Vuçiqit me grupet kriminale në Serbi

Foto: AP
 

Gazeta prestigjioze franceze “Le Monde” ua ka kushtuar sot një tekst të gjatë dy presidentëve të dy vendeve ballkanike, Aleksandar Vuçiqit të Serbisë dhe Milo Gjukanoviqit të Malit të Zi.

Në tekst, sipas asaj që përcjell “Vijesti.me”, flitet për grupet kriminale nga Serbia e Mali i Zi që kanë marrë pjesë në shitjen e drogës me origjinë nga Amerika e Jugut, e që gjithçka ka shkuar me përkrahjen e liderëve në pushtet.