Botë

Tsikhanovskaya: Aktivistët antiregjim përballë sulmeve

Foto: AP
 

Liderja opozitare e Bjellorusisë, Sviatlana Tsikhnovskaya, ka thënë të enjten se secili qytetar që nuk pajtohet me qëndrimet dhe politikat e regjimit në Minsk tani përballet me sulme.

Duke folur për agjencinë e lajmeve Associated Pres nga Lituania, ku ka ikur, opozitarja ka thënë se çdo shenjë e jobesnikërisë mund ta nxisë represionin e autoriteteve, pavarësisht qëndrimeve apo veprimeve politike.