Botë

Përmbytje në veri të Turqisë, një i vdekur e disa të zhdukur

Foto: AA
 

Reshjet e dendura kanë shkaktuar përmbytje dhe shembje të dheut në veri të Turqisë të mërkurën. Dy persona janë të zhdukur, disa janë lënduar dhe veturat janë bartur nga rrugët. Helikopterët janë ngritur për të shpëtuar njerëzit që ishin bllokuar nëpër çati, kanë thënë zyrtarët.

Presidento Recep Tayyip Erdogan ka thënë se të paktën një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë të zhdukur, por nuk dha numër të saktë të tyre.