Botë

Zjarret shkatërruese vazhdojnë furishëm përmes Kalifornisë Veriore

Foto: AP
 

Zjarret në Kaliforninë Veriore që djegën dy zona malore, vazhduan nëpër Sierra Nevadan të mërkurën.

Zyrtarët për situatën me zjarre vlerësuan se të paktën 50 shtëpi ishin djegur në zonën “Grizzly Flats” që kur zjarri shpërtheu të shtunën dhe dy persona u shtruan në spital me plagë të rënda.