Botë

Zimbabve: Vdes 15-vjeçarja gjatë lindjes, burri akuzohet për përdhunim

Foto: AP
 

Policia në Zimbabve e ka akuzuar një burrë pasi një 15-vjeçare vdiq derisa po lindte në faltoren e një kishe muajin e kaluar.

26-vjeçari Hatirarami Momberume është akuzuar për përdhunim të Anna Machaya, vdekja e së cilës provokoi zemërim në vend dhe u dënua nga Organizata e Kombeve të Bashkuara.