Botë

Mbi 20 palestinezë të lënduar në protestën midis kufirit Gazë-Izrael

 

Të shtënat izraelite kanë lënë të lënduar të paktën 24 palestinezë, përfshirë një 13-vjeçar, teksa palestinezët nga Gaza hodhën gurë dhe dogjën rrotë gjatë demonstratës përgjatë kufirit me Izraelin.

Ushtria izraelite ka njoftuar se trupat u janë kundërpërgjigjur të shtënave gjatë demonstratës palestineze.