1 perditesime
22:08

Një nxënës i plagosur në shkollën e mesme në Karolinën e Veriut

Një nxënës është plagosur nga të shtënat në shkollën e mesme në Winston-Salem të Karolinës së Veriut, ndërsa autoritetet po “kërkojnë të dyshuarin”.

Nxënësi i plagosur u dërgua në spital për trajtim, kurse të tjerët janë të gjithë të sigurt.

Shkolla u mbyll pas të shtënës, ka konfirmuar policia. Detaje të tjera nuk janë dhënë.

Një nxënës i ka thënë CNN-it se shkolla u mbyll pas një lajmërimi përmes zërimit në shkollë. 10 minuta më vonë, policia e armatosur hyri brenda duke bërtitur, “Policia, ngrini duart lartë”.

20:23

Të shtëna në një shkollë të mesme në Karolinën Veriore

Një shkollë e mesme në Karolinën Veriore është mbyllur pasi u raportua se pati të shtëna brenda saj, ka thënë policia.

Të shtënat u dëgjuan në shkollën “Mount Tabor” në Winston-Salem, shkruan CNN.

“Ne kemi siguruar kampusin dhe po bëjmë gjithçka që është e mundur që t’i mbajmë nxënësit të sigurt”, shkroi policia. “Po hetojmë se çfarë ndodhi dhe do të ndajmë informacionet kur t’i kemi”.

Pasi të shtënës, nxënësit u transportuan diku tjetër. Menjëherë u panë një numër automjetesh të forcave të sigurisë në të dyja anët e një rruge afër shkollës.