Botë

Forcat izraelite arrestojnë disa familjarë të palestinezëve të arratisur nga burgu

Foto: AP
 

Forcat izraelite që po kërkojnë gjashtë palestinezët që kanë ikur nga një burg i sigurisë së lartë, raportohet se kanë arrestuar disa familjarë të tyre.

Pesë anëtarë të familjeve të Mahmoud Ardahut, Munadil Infaatit dhe Mohammed Ardahut janë mbajtur në paraburgim të martën, njoftojnë grupet e të burgosurve palestinezë, raporton BBC.