Botë

Lajçak takon Abazoviqin: Është jetike mbajtja e orientimit të qartë të Malit të Zi drejt BE-së

 

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar këtë të martë me zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Lajçak dhe Abazoviq diskutuan lidhur me zhvillimet në Mal të Zi.