Botë

Erdogani sfidon SHBA-në, Turqia do të prodhojë aeroplanë dhe nëndetëse me Rusinë

Foto: AP
 

Turqia është duke e shqyrtuar seriozisht bashkëpunimin më të madh me Rusinë edhe në industrinë e mbrojtjes.

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se do të bashkëpunojë me Rusinë për aeroplanët luftarakë dhe nëndetëset, përkundër paralajmërimeve për sanksione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.