Botë

Përleshje gjatë protestës antivaksinë në Slloveni

Foto: AP
 

Policia sllovene ka përdorur gazin lotsjellës dhe topat e uji ndaj protestuesve antiqeveritarë të mbledhur në kryeqytetin Lubjanë, para samitit të Bashkimit Evropian.

Me qindra protestues, të cilët kundërshtojnë masat e ashpra qeveritare kundër koronavirusit, janë përleshur me forcat policore në incidentin e tretë të tillë brenda një muaji.