Botë

NATO-ja dëbon tetë diplomatë rusë nën dyshime për spiunazh

Foto: AP
 

NATO-ja do të dëbojë tetë diplomatë rusë që ishin anëtarë të delegacionit të vendit në aleancën ushtarake, duke pretenduar se ata punonin si spiunë, që është zhvillimi i fundit në një marrëdhënie gjithnjë e më të prishur midis Kremlinit dhe forcave perëndimore.

"Ne mund të konfirmojmë se kemi tërhequr akreditimin e tetë anëtarëve të Misionit r us në NATO, të cilët ishin oficerë të padeklaruar të inteligjencës ruse," bëri të ditur NATO-ja në një deklaratë të mërkurën.