Botë

Treni godet për vdekje tre emigrantë në Francë që dyshohet se po flinin nën binarë

Foto: AP/Ilustrim
 

Tre emigrantë kanë vdekur dhe një është lënduar rëndë pasi janë goditur nga treni në jug-perëndim të Francës, raporton BBC.

Autoritetet kanë njoftuar se emigrantët ishin të shtrirë nën binarë, kur treni i ka goditur mëngjesin e së martës.