Botë

Ish-spiuni britanik publikon pretendimet që e lidhin Trumpin me Rusinë

 

Ish-spiuni britanik, Christopher Steele, ka folur për gjurmimet e tij rreth pretendimeve që ish-presidentit i SHBA-së, Donald Trump dhe atij aktual të Rusisë, Vladimir Putin, mund të kenë pasur lidhje të fshehta përgjatë kampanjës zgjedhore të 2016-s.

Steele deklaroi se, e para ishte që rusët po interferonin në kampanjën zgjedhore dhe e dyta, lidhjet ishin mes Trumpit dhe Rusisë zyrtare.