Botë

22 të vdekur në Indi nga përmbytjet

 

Të paktën 22 persona kanë vdekur dhe të tjerë janë zhdukur në përmbytjet e shkaktuara nga reshjet e dendura në Uttarakhand të Indisë.

Departamenti Meteorologjik i Indisë ka parashikuar reshje të dendura edhe gjatë dy ditëve në vijim.