Botë

Palestinezët përplasen me policinë izraelite në Jeruzalem

Foto: AP
 

Palestinezët u përleshën me policinë izraelite në një vend tubimi popullor jashtë Jeruzalemit, ndërsa mijëra festuan një festë islame - një përsëritje e dhunës në fillim të këtij viti që çoi në luftën 11-ditore të Gazës.

Policia izraelite tha se palestinezët hodhën gurë mbi policinë dhe autobusët publik pranë Portës së Damaskut që çonte në Qytetin e Vjetër. Ata thanë se 22 të dyshuar u arrestuan.