Botë

Shpërthim në një fabrikë kimikatesh në Rusi, të paktën 16 të vdekur

 

Gjashtëmbëdhjetë persona kanë vdekur nga një shpërthim në një fabrikë baruti dhe kimikatesh në Ryazan të Rusisë, njoftojnë autoritet.

Ministria e Emergjencave konfirmoi 12 viktimat, duke shtuar se edhe 4 janë të zhdukur. Hetimet e para thonë se aksidenti u shkaktua nga mosrespektimi i procesit të duhur teknik në objekt, raporton Reuters.