Botë

Maskat nga java e ardhshme do të jenë obligative në Angli

Foto: AP
 

Mbajtja e maskës do të jetë obligative nëpër shitore e transport publik në Angli nga dita e martë. Ministri i Shëndetësisë në Britani të Madhe, Sajid Javid, ka rikthyer masat pas shpërthimit të variantit të ri.

Ai ka thënë se nga e marta bartja e maskës nëpër dyqane dhe transport publik do të jetë e obligueshme. Shteti britanik gjithashtu ka ashpërsuar masat e udhëtimit, raporton BBC.